Sara Hocam

STEM Nedir?

STEM Nedir?

Merhaba arkadaşlar yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı bu günlerde yeni okul arayışında bulunan velilerimiz için STEM eğitimi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Özelikle birçok özel okulda adından bahsedilen STEM eğitimi hakkında Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde yaynlanmakta olan yazı ile başlamak istiyorum.

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi;  teorik bilginin uygulamaya,  ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliğini taşıyor.

Geleneksel eğitimin aksine STEM eğitimi buluş yapmayı, üretmeyi bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir. STEM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor.

STEM ile ilgili yazılarımız akademik dönem içerisinde bu başlık altında devam edecek ama şimdilik M.E.B. tarafından 2016 yılında yayımlanan STEM eğitim raporu,öğretmen el kitabı ve STEM eğitimi ile ilgili power point sunum dosyası paylaşacağım.

 

M.E.B. STEM eğitim raporu için

 

Öğretmen el kitabı için

 

Power point sunum için

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ