Sara Hocam

En Çok Tercih Edilen Pişik Kremleri

En Çok Tercih Edilen Pişik Kremleri

Merhaba sevgili okurlar, bugün sizlere bebeklerin en büyük problemlerinden biri olan pişik ile başa çıkma yöntemi olarak günümüz kremlerini yazıyorum. Piyasada en çok satılan, annelerin ne çok tercih ettiği ve kullanımı ile bebekleri en çok rahatlatan pişik kremlerinden yedi tanesini genel özellikleri ile sizlere aktarıyorum. Bu yazımda hem pişik kremlerinin özelliklerini hem kullanımını hem de olası yan etkilerini bulabilirsiniz sizler için ortalama fiyatlarını da araştırdım. İyi okumalar.

 1. Travazol Krem (Ort. fiyat 21 TL)
 • Travazol krem özellikle mantar hastalığı başta olmak üzere, kaşıntı, pişik ve yaralar üzerinde oldukça iyileştirici etkileri olan bir ilaçtır. Cilt enfeksiyonlarının tedavisi konusunda oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan Travazol kremin doktor tavsiyesi dışında çocuklarda ve bebeklerde kullanımı oldukça hassas bir konudur. Kremin bileşenleri dolayısıyla yaratabileceği yan etkiler, çocukların ve bebeklerin ilacı doktor tavsiyesiyle kullanmalarını gerektirmektedir.
 • Travazol krem tahriş olmuş veya enfeksiyon kapmış deri üzerine, ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanmalıdır. Bebeğin herhangi bir alerjisi olduğu biliniyorsa, doktor tavsiyesi dışında kremin kullanımından kaçınılmalıdır çünkü kremin bileşenleri alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Kaşıntı, yanma, kızaklık, kurdeşen dökme, nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik, ağız çevresinde kırmızı renkte kabarcıklar, deride çatlak ve isilik gibi yan etkiler görüldüğü takdirde derhal kremin kullanımı bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.
 • Uygulanan bölge, kalça ve ayak gibi üzeri kıyafetle ya da bezle kapanacak bir bölgeyse kıyafetlerin ve çorapların mutlak surette pamuklu ya da doğal ipliklerden dokunmuş ve derinin hava almasına uygun  türden dokulara sahip olması, kremli bölgenin sentetik kumaşlardan ve sıkı kıyafetlerden uzak tutulması gerekmektedir. Krem ayaklar için kullanılıyorsa, ayakkabıların da hava almasına ve çoraplarla beraber sık sık değiştirilerek kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 • Uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır çünkü Travazol kremin 4 yaş altı çocuklarda ve bebeklerde, 3 haftadan daha uzun süreli kullanımlarda etkisini yitirdiği ya da yan etkilere neden olabildiği tespit edilmiştir.
 • Bebek cildi çok hassas olduğu için, özellikle cildin daha hassas olduğu yüz bölgesinde  kullanımı ve gözle teması çok risklidir. Bu durumlarda, kreme maruz kalan bölge bol suyla yıkanmalıdır. Aynı şekilde bebeklerde ellerin kontrolü zor olduğundan, uygun dokuda eldiven kullanımı olmaksızın ellere uygulanması tavsiye edilmez. Bebeğin kremli ellerini ağzına götürme riski göz ardı edilmemelidir.
 • Travazol krem, emilimi sayesinde anne sütüne ve bu yolla da emziren annelerden bebeğe geçme riski taşıyan ilaçlardandır. Emzirme sırasında kullanılmaması gerekir.
 • Travazol kremin çocuklarda ve bebeklerdeki pişik ve yaralarda kullanımı tavsiye edilmektedir ancak antifungal (mantar karşıtı) etkisinden dolayı basit pişiklerde değil de, doktorun tavsiye ettiği mantara dönüşen pişiklerde kullanımı daha yaygın ve uygun görülmektedir.

 

 1. Mustela 1.2.3. Vitamin Bariyer Pişik Kremi (Ort. fiyat 30 TL)
 • Mustela Vitamin Bariyer Pişik Kremi patentli doğal aktif bileşenlerin eşsiz kombinasyonu sayesinde  tahriş ve kızarıklığa neden olan faktörleri gidermeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Bebeğinizin bez değişimi sürecinin keyifli geçmesi için Mustela 123  Vitamin Bariyer Pişik Kremi. Çok kolay bir şekilde uygulanabilir ve kolaylıkla durulanabilir. %98 doğal kökenli içeriklerden oluşur.
 • Mustela 123 Vitamin Bariyer Pişik Kremi, klinik olarak test edildiği için her gün güvenle kullanabilirsiniz. %98 doğal kökenli içeriklerle formüle edilmiş krem, parfüm ve paraben içermez. Bu sayede doğumdan itibaren kullanımda yüksek tölorans sunar.
 • Yeni doğandan itibaren kullanıma uygundur. Çocuk doktorları ve dermatologların% 100’ünde ürünün koruyucu özellik taşıdığı doğrulanmıştır. 1. günden itibaren kullananların % 80’den fazlasındaki tahriş ve kızarıklığın azalması ve pişiğin tekrarlama riski % 80’den daha düşüktür.
 • Doğumdan itibaren bebeğinizin her alt temizliğinde, bezi alanına kalın bir tabaka halinde uygulayın. Sızıntı veya kalıcı lezyon olması durumunda doktorunuza danışın.
 • Başlıca doğal kökenli aktif içerikler: Avokado Perseose: Cildi rahatlatır. Alkasya Oxeoline: Cildi korur. Ayçiçeği Yağı Distilatı: Cildi destekler. Çinko oksit: Cildi korur. %0 Paraben, Phthalate ve Phenoxyethanol. Hipoalerjenik formül. Güvenliğiniz için dermatolojik ve pediatrik gözlem altında test edilmiştir.

 

 1. Trosyd Krem (Ort. fiyat 13 TL)
 • Dermo-Trosyd, mantarların sebep olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde kullanılan bir pişik kremidir. Ciddi oluşan mantar enfeksiyonunda, ve pişiklerde kullanılan ve doktor tarafından reçete edilerek kullanılan ilaç trosyd pişik kremi oldukça etkili bir kremdir. Bebeklerde görülen pişiğin ileri aşaması da bir mantar türü olan candida’dır.Bu sebeple birçok pişik kremi aynı zamanda da mantar tedavisi için kullanılır. Bu durum sizleri yanıltmasın. Mantar enfeksiyonları uzun tedavi gerektiren bir hastalık türüdür, fakat pişikler ise kısa süre içinde tedaviye hemen cevap verir. Bunları ayırmalıyız. Pişik olan bölge yıkanıp temizlenmelidir. Temizlenen bölge kurutularak trosyd pişik kremi pişik olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Bu işlem günde 3 kez uygulanabilir. Pişik olan bölge nemli bırakılmamalıdır. İlacın etki göstermesi açısından buzdolabında muhafaza etmeniz oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Bu şekilde uygulanan bölgeye yaklaşık 3 gün içerisinde pişik geçecektir.
 • Tedavi süresi yaklaşık 2-5 hafta arasında hastada hiç bir şikâyet kalmayacaktır. Kullanılan kremin yüze ve ağız bölgesine değmemesi oldukça önemlidir. Dikkatli kullanılması gerekir. Alerjik hastası olan kişilerin bu kremi kullanmamaları gerekir.
 • Tekrar etmemesi için pişik olan bölge sürekli temiz tutulmalıdır. Ayrıca nemli bırakılmamalı ve yaz aylarında sık sık temizlenmelidir.
 • Trosyd pişik kremin yan etkileri: Her ilaç ve kremlerde olduğu gibi bu kreminde yan etkileri vardır. Ayrıca kullanılantrosyd pişik kremi uzun zamanlar kullanılır ise etkisini göstermez. Pişik ve mantar tedavilerinde eşi ve benzeri olmayan değerli kremi kullanırken mutlaka prospektüsü okunmalıdır. Doktorunuzun reçete ettiği şekil kullanmak çok önemlidir. Kişilerce kendi aklına göre kullanmaları oldukça yanlış olur. Deri kremi olan trosyd pişik kremi kişilerin uzun süre kullanımlarında ise deriye zarar verebilir.

 

 1. Hametan Pişik Kremi (Ort. fiyat 21 TL)
 • Hametan pişik kremi, bebeğinin kalça ya da koltuk altı pişiklerinin tedavisinde kullanabileceğin ürünlerden bir diğeri. Bebeğinin hassas olan vücudunda sağlıklı bir şekilde uygulamalısın.
 • Altı bezlenen bebeklerin genital bölge bakımında ve pişiklerde kullanıldığı için, Hametan kremin bebeklerde ve çocuklarda kullanımının tamamen güvenli olduğunu varsayabiliriz ama ilaç nitelikli herhangi bir merhemi bebeğiniziz cildinde denemeden önce yine de uzman çocuk doktorunuzun onayını almalısınız.
 • Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı konusunda yeterli çalışma olmamakla birlikte, yenidoğan bebeğinize ya da fetüse zarar vermesi beklenen bir içeriğe sahip olmadığı için Hametan pomad deri yoluyla kana ya da süte karışsa da, doktorunuzun önerisi doğrultusunda hamilelik ve anne sütü verme döneminde de güvenle kullanılabilir.

 

 1. Desitin Pişik Kremi (Ort. fiyat 25 TL)
 • Desitin pişik kremi, parfüm ve paraben içermiyor. %25 yüksek çinko oksit oranıyla pişiğe karşı ekstra koruma sağlıyor. İdrar ve dışkının bebeğinin cildine vereceği hasara karşı bariyer oluşturuyor. İçeriğindeki gliserinle bebeğinin cildini rahatlatıyor ve nemin korunmasına yardımcı oluyor.
 • Aloe Vera ve E Vitamini ile formüle edilmiş Desitin krem pişik tedavisinde etkinliği kanıtlanmış ve yıllardır ABD’de Çocuk Doktorları ve Annelerin 1 numaralı tercihleri olmuştur. Kolayca sürülür ve emilir, ardından taze güzel bir koku bırakır. Hipoallerjikliği Çocuk Doktorları ve Dermatologlar tarafından test edilmiştir. Uzun süre yatağa bağlı kalan hastalarda oluşan tahrişlerin tedavisinde de yardımcıdır. Pişik oluşmasını önler ve oluşmuş pişikleri giderir. Gece boyu bebeğe rahat ettirir. Bez bölgesini nemlendirir, temizler. Bez bölgesini koruyucu düzgün bir tabaka şeklinde örter.
 • Kullanım önerisi olarak; Kirli ve ıslak bezi hemen değiştirin, Bez bölgesini mümkünse ılık su ve pamuk ile veya dermokozmetik temizleme suları ile temizleyin, Bez bölgesini kurutun, Bol olarak bez bölgesine kremi uygulayın, Uygulama sayısı ihtiyaç duyulduğu kadar olabilir. Genelde günde 2-3 kez dir. Özellikle gece yatmadan evvel uygulanması tavsiye edilir.
 • Genel olarak satışa sunulan yerlerde bu kremin iki farklı türü oluyor. Biri yüksek çinko oranına sahip mor kutuda diğeri ise daha düşük çinko özellikli mavi kutuda satılıyor. Yüksek çinko oranı pişik için önemli bir faktör fakat kokusu sizin için rahatsız edici olabilir.

 

 1. Popolin Pişik Kremi (Ort. fiyat 21 TL)
 • Popolin pişik kremi, lanolin ve camomile içeren özel formülü sayesinde bebeğinin cildini yumuşatıyor. Koruyucu etkisiyle bebeğinin cildinde tahriş oluşumunu engelliyor. Bebeğinizin sağlığı için altını her temizlediğinde bir tabaka halinde sürmen öneriliyor.
 • Lanolin: Koyun yapağısından elde edilen, eczacılıkta ve parfümeride yararlanılan katı kıvamda ve sarımtırak renkte bir yağ. Camomile ise sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi olan papatya özlü bir yağ.
 • Bebek cildi üzerinde oluşan pişiklerin tedavisinde güvenle kullanılabilecek, yoğun tedavi edici formülü ile bebeklerin ciltleri üzerinde meydana gelen kızarıklık ve tahriş hissini gidererek bebek cildinin doğal yumuşaklığına kavuşmasını sağlayan etkili bir bebek pişik kremidir.
 • Özellikle bebek bezi içerisinde biriken katı-sıvı dışkının bir süre bez içerisinde beklemesi durumunda, bebek cildi bebek bezi ve dışkı temasına yoğun olarak maruz kalır ve cilt üzerinde pişik oluşumu gerçekleşir. Cilt üzerindeki pişik tedavisi için kullanılabilecek en etkili pişik kremlerinden birisi Poppolin Bebek Pişik Kremi’dir.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir, hipoalerjenik yapıdadır. Doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir.

 

 1. Sudocrem Pişik Kremi (Ort. fiyat 31 TL)
 • Pişiğe karşı koruyucu bir bariyer oluşturan su itici tabanı vardır. Bu taban ciltle temas eden herhangi bir tahriş edici etkeni durdurmayı sağlar. Sudocrem bebek bakım kremi, bebeğinizin cildini yumuşatarak rahatlamasına yardımcı olur. Miniğinizin pürüzsüz ve yumuşacık bir teni olmasını sağlar.
 • Bebeğinizin cildine ince bir tabaka halinde sürerek uygulayabilirsiniz.
 • Sudocrem, yumuşatıcı etkisi ile cildi yumuşak bırakarak acıyan iltihaplı bölümü yatıştırmaya yardımcı olur ve cildin korunma kapasitesini destekler. Cildi korur ve sakinleştirir.
 • Çocuk bezlerinin neden olduğu kızarıklığı ve pişiği önlemeye yardım ettiği gibi hassas ve tahriş olmuş ciltlere de fayda sağlar.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir, hipoalerjenik yapıdadır. Doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ